Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Наум, Охридски чудотворец

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Свети Наум, Охридски чудотворец
5.01.2024.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На празникот на Свети Наум, Охридскиот чудотворец, во параклисот „Св. Гаврил Велички“ при црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес, се отслужија Царски часови со Света Златоустова Литургија. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од градот Велес.

 

 

 
< Претходно   Следно >