Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Сеноќно бдение

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Сеноќно бдение
2.01.2024.

Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image

Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image

На 31 декември ноќта со почеток од 23.30 часот се отслужи сеноќно бдение во Велес, во храмот на светите сесловенски и македонски просветители Кирил и Методиј. На бдението чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија, а молитвено присуствуваа голем број верници од сите градови на Повардарската епархија.

 

 
< Претходно   Следно >