Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Николај Чудотворец

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Свети Николај Чудотворец
20.12.2023.

 

Sample Image

 

На 19.12.2023 година, на празникот на светиот Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Свети Никола“ во Куманово.

Преземено од сајтот на Кумановско-осоговската епархија на МПЦ-ОА

 

 
< Претходно   Следно >