Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светите маченици Козма и Дамјан
Светите маченици Козма и Дамјан
14.11.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На денот кога православната Црква го слави споменот на светите маченици и бесребреници Козма и Дамјан, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во болничкиот храм посветен на овие светители во Велес. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од градот Велес. По завршувањето на Литургијата се изврши водосвет и се прекршија славските колачи.

 

 

 
< Претходно   Следно >