Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 21 седмица по Педесетница
21 седмица по Педесетница
31.10.2023.
Sample Image
 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во 21 седмица по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес. На Литургијата сослужуваа архиерејските намесници на сите архиерејски намесништва на Повардарската епархија, како и повеќе свештеници од градот Велес. На оваа Литургија се одбележа една година од осветувањето на овој храм. На Литургијата молитвено присуствуваа многина верни, меѓу кои и градоначалникот на Општина Велес, г-дин Марко Колев, како и претставници на повеќе градски институции.


 
< Претходно   Следно >