Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Преподобна Параскева-Петка
Преподобна Параскева-Петка
27.10.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На празникот на преподобната маченичка Параскева-Петка, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе свештеници, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >