Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 16 Седмица по Педесетница
16 Седмица по Педесетница
24.09.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во 16 Седмица по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на клирици од градот Велес, отслужи Света Божествена Литургија во манастирот „Св. Јован Крстител“ во Ветерско. На овој ден се одбележаа четири години од преосветувањето на овој манастир.

 

 
< Претходно   Следно >