Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Рождество на Пресвета Богородица
Рождество на Пресвета Богородица
21.09.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На денот кога Светата православна црква го чествува Рождеството на Пресвета Богородица, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од градот Велес, отслужи света Божествена Литургија во Согленскиот манастир, кој е посветен на Раѓањето на Пресветата Богомајка.

 

 
< Претходно   Следно >