Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Одбележување на јубилеј
Одбележување на јубилеј
18.09.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 17 септември 2023 година, се навршија две години од преосветувањето на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во градот Гевгелија. По тој повод, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство од Повардарската епархија, отслужи света Божествена Литургија во оваа црква. На Литургијата молитвено присуствуваа голем број жители на градот Гевгелија.

 

 
< Претходно   Следно >