Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Отсекување на главата на Св. Јован Крстител
Отсекување на главата на Св. Јован Крстител
11.09.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На чествувањето на споменот на отсекувањето на главата на Свети Јован Крстител, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес.

 

 

 
< Претходно   Следно >