Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Ракополагање на ѓакон
Ракополагање на ѓакон
14.08.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во десеттата седмица по Педесетница, во црквата „Свети Јован Крстител“ во Велес, беше отслужена Божествена Литургија на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го ракоположи најпрво во чин ипоѓакон, а потоа во чин ѓакон, дипломираниот теолог Славче Ѓорѓиевски од Велес.

 

 
< Претходно   Следно >