Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети апостоли Петар и Павле
Свети апостоли Петар и Павле
12.07.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на светите апостоли Петар и Павле, Митрополитот Агатангел, во сослужение на бропјно свештенство од сите архиерејски намесништва на епархијата, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес.

На големиот христијански празник Петровден се навршија 25 години од архипастирската дејност на Митрополитот Агатангел, па од името на целото свештенство на Повардарската епархија, како и од целото патство со слово кон Митрополитот се обрати протоереј-ставрофор Љупче Миланов.

 

 
< Претходно   Следно >