Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Раѓање на свети Јован Крстител - Иванден
Раѓање на свети Јован Крстител - Иванден
7.07.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На празникот на Раѓањето на св. Јован Претеча и Крстител Господов, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од Велес отслужи Света aрхиерејска Литургија во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го произведе во чин протоереј, свештеникот Јован Илиев од Велес.

 

 

 
< Претходно   Следно >