Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Богданци

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Света Божествена Литургија во Богданци
19.06.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во втората Недела по Педесетница, на 18.06.2023 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од гевгелиското архиерејско намесништво на Повардарската епархија, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Атанасиј Велики“ во Богданци.

 

 
< Претходно   Следно >