Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на сите Светии
Недела на сите Светии
12.06.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во Неделата на сите Светии, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци. По Литургијата, Митрополитот и свештенииците, во присуство на градоначалникот на Општина Кавадарци г. Митко Јанчев, како и на голем број жители на овој град, извршија осветување на камен-темелник за изградба на нов црковно-административен објект при црквата „Св. Петка“.

 

 
< Претходно   Следно >