Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Кирил и Методиј
Свети Кирил и Методиј
24.05.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во чест на споменот на светите рамноапостолни просветители, македонските браќа Кирил и Методиј, на 24.05.2023 година се отслужи света Божествена Литургија, во сослужение на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија, а во молитвено присуство на голем број велешани.

 

 
< Претходно   Следно >