Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Јоаким Крчовски
Свети Јоаким Крчовски
24.05.2023.

 

Sample Image

 

На 23.05.2023 год., кога црквата го слави споменот на преподобниот Јоаким Крчовски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј во сослужение со Митрополитот Повардарски г. Агатангел, Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот г. Јосиф, служеше Света Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Извор: Кумановско-осоговска епархија

 

 
< Претходно   Следно >