Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на камен-темелник за нова црква
Осветување на камен-темелник за нова црква
22.05.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 20.05.2023 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе свештенослужители на нашата света македонска црква, изврши осветување на камен темелник за изградба на нова црква во велешкото село Караслари. Црквата ќе биде посветена на светиот великомаченик Георгиј Победоносец.

 
< Претходно   Следно >