Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втор ден Велигден
Втор ден Велигден
19.04.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На вториот ден од Воскресението Христово (Светол Понеделник), Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци. На Литургијата, Митрополитот благослови и го потстрижа во чин чтец Филип Димов од Кавадарци.

 

 
< Претходно   Следно >