Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Вечерна богослужба - Второ Воскресение
Вечерна богослужба - Второ Воскресение
16.04.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во светата и велика Недела на Пасха, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, беше отслужена Вечерна богослужба - Второ Христово Воскресение, на која беше прочитано дел од Евангелието на повеќе јазици. На богослужбата чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел. 

 

 
< Претходно   Следно >