Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Православна светлина бр. 65
Православна светлина бр. 65
11.04.2023.
 
Sample Image

Излезе од печат Велигденското издание на списанието „Православна светлина“. Во овој 65-ти број, стандардно, како и досега, обработивме теми од нашата православна вера и живот и се надеваме дека и ова издание ќе ја збогати Воскресната радост кај сите верници кои ќе го имаат во своите раце во овие торжествени денови, кои нè очекуваат.

Списанието е бесплатно и можете да го земете за време на претстојните Велигденски служби низ храмовите во Повардарската епархија.

Електронска верзија  на списанието (PDF)

 
< Претходно   Следно >