Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Исповед на свештенството
Исповед на свештенството
5.04.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 05.04. 2023 година, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Литургија на претходно осветени Дарови во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес. По завршувањето на Литургијата, свештенството на велешкото намесништво пристапи кон светата тајна Исповед. Кон светата тајна Исповед пристапија и свештениците од кавадаречкото и гевгелиското намесништво на Повардарската епархија, по завршувањето на Литургијата на претходно осветени Дарови во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци, односно „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија.

 

 
< Претходно   Следно >