Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Алексиј човек Божји
Свети Алексиј човек Божји
29.03.2023.

 

Sample Image
 

Во четврток од петтата седмица од Великиот Пост, во денот во кој светата православна црква си спомнува за свети Алексиј, човек Божји, Митрополитот Повардарски г. Агатангел присуствуваше на Утрена богослужба со великопосни часови и чиноначалствуваше на Литургијата на претходно осветени дарови, во манастирот „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија.

 

 
< Претходно   Следно >