Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Наоѓање на главата на свети Јован Крстител
Наоѓање на главата на свети Јован Крстител
10.03.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На денот, кој светата православна црква го чествува споменот на наоѓање на главата на Свети Јован Крстител, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Литургија на претходно осветени дарови во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >