Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Кратово
Света Божествена Литургија во Кратово
27.02.2023.

 

Sample Image

 

На празникот на светиот маченик Георгиј Кратовски, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј и Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, како и бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата посветена на овој светител во Кратово.

 
< Претходно   Следно >