Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Седница на Епархискиот управен одбор
Седница на Епархискиот управен одбор
17.02.2023.

 

Sample Image

 

На 16.02.2023 година, во седиштето на Повардарската епархија во Велес се одржа редовна седница на Епархискиот управен одбор на Повардарската епархија. Со седницата раководеше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а на истата беа усвоени Завршната сметка на Епархијата за 2022 година, како и Предлог буџетот на Епархијата за 2023 година. На седницата беа дискутирани повеќе тековни теми од црковниот живот во Повардарската епархија.

 

 
< Претходно   Следно >