Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Кавадарци
Света Божествена Литургија во Кавадарци
30.01.2023.

 

Sample Image

 

 ФОТОГАЛЕРИЈА

 На 29.01.2023 година, Недела на Закхеј, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи света архиерејска Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 
< Претходно   Следно >