Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на свети Јован

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Собор на свети Јован
23.01.2023.

 

Sample Image
 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 20.01.2023-то лето Господово, на денот кога го чествуваме Соборот на светиот Јован Крстител, во црквата посветена на светиот Претеча во Велес, се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополиот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >