Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Наум Охридски
Свети Наум Охридски
5.01.2023.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На празникот на Свети Наум, Охридскиот чудотворец, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес, се отслужи архиерејска Божествена Литургија, со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе свештенослужители од градот Велес.

 

 
< Претходно   Следно >