Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија
Света Божествена Литургија
2.12.2022.

 

Sample Image
 

На 02.12.2022 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од велешкото архиерејско намесништво на Повардарската епархија, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >