Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Нектариј Егински

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Свети Нектариј Егински
22.11.2022.
Sample Image

Фотогалерија

На денот кога светата православна црква го чествува споменот на свети Нектариј Егински, Митрополитот Повардарски отслужи света Божествена Литургија во параклисот посветен на овој светител во градот Гевгелија.

 

 

 
< Претходно   Следно >