Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Гевгелија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Света Божествена Литургија во Гевгелија
14.11.2022.

 

Sample Image

 

Фотогалерија

Во дваесет и втората недела по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија.

 

 
< Претходно   Следно >