Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. вмч. Димитриј, Кавадарци

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Св. вмч. Димитриј, Кавадарци
8.11.2022.

 

Sample Image

 

Фотогалерија

На празникот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе свештенослужители, отслужи Света Божествената Литургија во храмот „Св. Вмч. Димитриј“ во Кавадарци.

На Божествената Литургија присуствуваа голем број на верници, кои традиционално секоја година молитвено му се поклонуваат на светиот великомаченик Димитриј и го молат за застапништво на нивните души пред престолот на Господ Бог.

 
< Претходно   Следно >