Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Виница

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Света Божествена Литургија во Виница
1.11.2022.

 

Sample Image

 

Фотогалерија

На 31.10.2022 година, на празникот на светиот апостол и евангелист Лука, митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на надлежниот митрополит Брегалнички г. Иларион и митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф отслужи света Божествена Литургија во храмот „Св. Ап. Лука“ во Виница. По Литургијата беа прекршени празничните лебови и беа осветени новите административни простории и крстилница.


 

 
< Претходно   Следно >