Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Света Божествена Литургија
1.11.2022.

 

Sample Image

 

Фотогалерија

На 30.10.2022 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештеници од градот Велес, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >