Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Празнична вечерна богослужба

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Празнична вечерна богослужба
20.10.2022.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во предвечерјето на денот на осветувањето на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, се отслужи Вечерна Богослужба со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство од градот Велес. По завршувањето на вечерната богослужба со слово кон многубројниот присутен народ се обрати Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >