Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црковни простории

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Осветување на црковни простории
19.10.2022.

 

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 19. 10. 2022 година, на неколку дена пред осветувањето на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, заедно со свештеници од велешкото архиерејско намесништво, изврши осветување на црковната трпезарија и помошните простории при оваа црква.

 

 
< Претходно   Следно >