Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 15 седмица по Педесетница

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
15 седмица по Педесетница
26.09.2022.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во 15 седмица по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во манастирот посветен на светиот Јован Крстител во Ветерско.

 

 
< Претходно   Следно >