Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow „Ти си ми сè“ - ново издание
„Ти си ми сè“ - ново издание
6.09.2022.

 

Sample Image

 

Со благослов на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан и Митрополитот Повардарски г. Агатангел, се испечати книгата „Ти си ми сè“, која е авторско дело на дипломираниот теолог Стојанче Андов. Оваа книга е богоугодно и срдечно автобиографско раскажување на еден богослов и теолог, кој го всели Бог и Божјата љубов во своето срце уште од своето детство, та во секој момент оттогаш го слави и го шири Словото на Живиот Бог . Во овие негови лични записи и дневник на случувања, тој опишува многу настани, личности, места, животни предизвици и животни премрежја кои ги преживеал првенствено и единствено гледајќи го Бога во сите нив и неколебливо потпирајќи се на Неговата света промисла.

Предговор на книгата

Книгата може да се најде во сите храмови на Повардарската епархија или да се порача директно од издаваштвото на Повардарската епархија на тел. 043 221 231.

Цена на книгата 400 денари.

 

 
< Претходно   Следно >