Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Света Божествена Литургија
22.08.2022.

 

Sample Image

 

На 21.08.2022 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света архиерејска Божествена Литургија во црквата "Св. Кирил и Методиј" во Велес. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го ракоположи во чин ипоѓакон, дипломираниот теолог Александар Ѓорѓиевски од Велес.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/jWdBzt9GojsLy9Vb6

 

 
< Претходно   Следно >