Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на камен-темелник

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Осветување на камен-темелник
4.07.2022.

 

Sample Image

 

На 01.07.2022 година, со благослов на митрополитот повардарски г. Агатангел, беше осветен камен темелник на црквата посветена на светото Вознесение Христово, во демиркапиското село Бесвица.

 

 
< Претходно   Следно >