Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втора Недела по Педесетница

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Втора Недела по Педесетница
27.06.2022.

 

Sample Image

 

Во втората недела по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение со бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/BdSFdPM9AM9GY2TW7

 

 
< Претходно   Следно >