Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Велики Четврток

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Велики Четврток
21.04.2022.

 

Sample Image

 

На Велики Четврток, во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје, се отслужи Света Василиева Литургија со која чиноначалствуваше Архиепископот Охридски и Македонски и на Јустинијана Прва, г.г. Стефан во сослужение на членовите на светиот архиерејски Синод на македонската православна Црква - Охридска Архиепископија. На Литургијата беше осветено новото Свето Миро и со тоа се заврши чинот на Мироварение, кој започна на Велики Понеделник од Страсната недела.

 

 
< Претходно   Следно >