Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на света Марија Египетска
Недела на света Марија Египетска
11.04.2022.

 

Sample Image

 

Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/97eJV8Q5fiXUsnSH8

 

 
< Претходно   Следно >