Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Свети Николе

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Света Божествена Литургија во Свети Николе
11.04.2022.

 

Sample Image

 

На 09. 04. 2022 година, кога светата православна Црква го чествува споменот на света Лидија Македонска, Митрополитот Повардарски г. Агатангел заедно со Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот Преспанско-пелагониски  г. Петар отслужија Света Литургија во храмот „Света Лидија Македонска“ во Свети Николе.

Фотографии на следниот линк: https://www.bregalnickaeparhija.org.mk/index.php/82-2010-01-15-21-45/2010-01-15-21-513/1577-2021-08-02-12-32-107

 
< Претходно   Следно >