Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови
Sample Image
 

Книга за обновата на црквата: https://drive.google.com/file/d/1hBFC8O74jBKwvAMSja0WVp4BrHU-QbYz/view?usp=sharing

 


 
Литургија на претходно осветени дарови
11.03.2022.

 

Sample Image

 

Во петок од првата седмица од Великиот Пост, Митрополитот Агатангел присуствуваше на Утрена богослужба со великопосни часови и чиноначалствуваше на Литургијата на претходно осветени дарови во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Фотографии на следниот линк:  https://photos.app.goo.gl/ZMJe8fbTDJ7ewXVKA

 
< Претходно   Следно >