Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Литургија на претходно осветени дарови
11.03.2022.

 

Sample Image

 

Во петок од првата седмица од Великиот Пост, Митрополитот Агатангел присуствуваше на Утрена богослужба со великопосни часови и чиноначалствуваше на Литургијата на претходно осветени дарови во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Фотографии на следниот линк:  https://photos.app.goo.gl/ZMJe8fbTDJ7ewXVKA

 
< Претходно   Следно >