Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Седница на Епархиски управен одбор
Sample Image
 

Книга за обновата на црквата: https://drive.google.com/file/d/1hBFC8O74jBKwvAMSja0WVp4BrHU-QbYz/view?usp=sharing

 


 
Седница на Епархиски управен одбор
24.02.2022.

 

Sample Image

 

На 24.02.2022 година, во седиштето на Повардарската епархија во Велес се одржа редовна седница на Епархискиот управен одбор на Повардарската епархија. Со седницата раководеше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а на истата беа усвоени Завршната сметка на Епархијата за 2021 година, како и Предлог буџетот на Епархијата за 2022 година. На седницата беа дискутирани повеќе тековни теми од црковниот живот во Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >