Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црковни простории
Sample Image
 

Книга за обновата на црквата: https://drive.google.com/file/d/1hBFC8O74jBKwvAMSja0WVp4BrHU-QbYz/view?usp=sharing

 


 
Осветување на црковни простории
8.02.2022.

 

Sample Image

 

На 06. 02. 2022 година, во Неделата на Закхеј и Блажената Ксенија Петроградска, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го произведе во чин протоереј, свештеникот Русе Жекоски. По завршувањето на Литургијата, Митрополитот и свештениците извршија осветување на реновираните помошни простории на црквата.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/Rge2CMRKKmZnVsyo7

 
< Претходно   Следно >