Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црковни простории

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Осветување на црковни простории
8.02.2022.

 

Sample Image

 

На 06. 02. 2022 година, во Неделата на Закхеј и Блажената Ксенија Петроградска, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го произведе во чин протоереј, свештеникот Русе Жекоски. По завршувањето на Литургијата, Митрополитот и свештениците извршија осветување на реновираните помошни простории на црквата.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/Rge2CMRKKmZnVsyo7

 
< Претходно   Следно >