Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија
Sample Image
 

Книга за обновата на црквата: https://drive.google.com/file/d/1hBFC8O74jBKwvAMSja0WVp4BrHU-QbYz/view?usp=sharing

 


 
Света Божествена Литургија
23.01.2022.

 

Sample Image

 

Sample Image На 23.01.2022, на денот кога Светата православна црква го чествува споменот на свети Григориј, епископ Ниски и свети Теофан Затворник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе свештенослужители, отслужи Божествена Архиерејска Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >