Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Првомаченик и архиѓакон Стефан - трет ден Божик
Првомаченик и архиѓакон Стефан - трет ден Божик
10.01.2022.

 

Sample Image

 

Sample Image На трет ден Божик, кога се чествува и споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >